{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "" } }

Favoriler

Tatil Bavulu


Minikler güneşin ve denizin tadını çıkarsın

Çocuklar güneşin ve masmavi suların, Marks & Spencer’ın rahat hissettiren mayo ve bikini koleksiyonu ile tadını çıkarsın.

Çocuk Plaj Giyim

En eğlenceli ve renkli yaz stili!

Güzel ve eğlenceli bir tatil geçirmeniz için bavulunuzu eksiksiz bir şekilde hazırlayın.

Alışverişe başla

Mayo ve Bikini Seçimi

Vücut yapınıza ve zevknize göre bikini ve mayolarınızı seçin, kombinlerinizi tamamlayın.

Kadın Mayolar
Kadın Bikiniler

Tatil Bavulu Modelleri

Güneşin sıcaklığını iyiden iyiye hissettirmeye başlamasıyla birlikte, tatil planları da gündem konularının ilk sırasındaki yerini alıyor. Tatil deyince akla ilk gelen deniz, kum ve güneş üçlüsü olsa da, aslında zevke ve tercihlere göre tatil seçenekleri çok geniş bir yelpazeyi barındırıyor. Kültürel tatillerden doğa ile baş başa kalacağınız tatillere, yurt dışı tatilinden kayak tatiline, gemi tatilinden kaplıca seyahatlerine kadar pek çok tatil türü sizleri bekliyor. Hal böyle olunca, ilk olarak yapmak istediğiniz tatil türünü seçip gideceğiniz yeri belirleyerek planlamaya başlamanız gerekiyor. Ancak bu ilk aşama kadar önemli olan bir başka adım ise tatil bavulu hazırlamak. Tatile çıktıktan sonra herhangi bir sorun yaşamamak ya da herhangi bir eşyanızın eksikliğini duymamak ve bu eksikliği gidermek için seyahate çıkmadan önce doğru ve eksiksiz bir tatil bavulu listesi hazırlamanız yararınıza olacaktır.

Tatil Bavulu Nasıl Hazırlanır?

Tatil planınızı yaptıktan sonra sıra tatil bavulunda bulunması gereken eşyaları belirlemeye geliyor. Bu aşamada çıkmak üzere olduğunuz tatilin türü, gideceğiniz yer ve zaman büyük önem taşıyor. Çünkü yazın gideceğiniz tatil için hazırlayacağınız tatil çantası ile kış mevsimindeki farklı olacağı gibi, yurt dışı tatilinde ya da doğa tatilinde yanınıza alacağınız eşyalar da aynı oranda farklılık gösterecektir.

Bavulunuzu hazırlarken, tatil boyunca gündüzleri ve geceleri nasıl geçireceğinizi, gideceğiniz bölgenin hava durumunu gözden geçirmelisiniz. Örneğin, gideceğiniz mevsimde gündüzleri hava sıcakken akşamları serinliyorsa, yazlık kıyafetlerinizin yanı sıra yanınıza ince bir hırka ya da ceket gibi üşümenizi önceleyecek kıyafetler almanız gerekebilir. Her tatilcinin hayali mümkün olan en az çanta ile en çok eşyayı rahat bir şekilde götürebilmektir. Aslında bu hayali gerçekleştirmek imkansız değildir. Eşyalarınızı çantanıza doğru bir şekilde yerleştirirseniz ve her bir boşluğu uygun bir şekilde kullanmayı başarırsanız bu hayaliniz gerçek olabilir. Örneğin, ayakkabılarınızın içindeki boşluğu çoraplarınız ile doldurarak kullanabilirsiniz. Kıyafetlerinizi katlayarak koymak yerine rulo yaparak yerleştirirseniz, çantanızda daha az yer kaplamalarını sağlayabilirsiniz.

Tatil Bavulu Listesinde Neler Olmalı?

Tatil bavulu içerisinde götüreceklerinizi eksiksiz bir şekilde yanınıza alabilmek için, hazırlığa başlamadan önce bir liste oluşturabilirsiniz. Bu liste hem çantanızı eksiksiz bir şekilde hazırlamanıza yardımcı olacak hem de ihtiyacınız olmayan fazlalıkları almanızı önleyerek sizi gereksiz bir yükten kurtaracaktır.

Listenizin ilk sıralarını seyahat için olmazsa olmaz ürünler bölümüne ayırmanız faydalı olacaktır. Örneğin yurt dışı seyahatine çıkacaksanız, bu bölümü pasaport, döviz, gideceğiniz ülkenin dilini içeren bir sözlük gibi eşyalara ayırabilirsiniz. Bu bölümü tamamladıktan sonra ikinci derecede önemli eşyaları sıralayabilirsiniz. Örneğin deniz tatiline çıkacaksanız, bikini, mayo, plaj elbisesi, plaj kıyafetleri, plaj havlusu, şapka, deniz çantası, gözlük gibi plaj aksesuarları, şort, tişört ve pantolon bu bölümde ilk akla gelen ürünlerdir.  En son bölümde ise çantanızda yer kalırsa götürmek isteyebileceğiniz eşyalara öncelik verebilirsiniz.

Kadınlar İçin Tatil Bavulunun Olmazsa Olmazı Nelerdir?

Kadınlar, genelde bavul hazırlığı sırasında tatil kombinleri fikirlerini kafalarında tasarlayarak kıyafetlerini seçer. Örneğin bir etek götürmeye karar verdiğinizde ona uygun bir bluz, sandalet, çanta ve takı seçeneklerini de gözden geçirebilirsiniz. Ancak bu süreç kimi zaman tahmin edilenden de fazla eşya götürülmesine neden olacağı için, birden fazla kombine uyum sağlayacak renk ve tarzda kıyafet ve aksesuarlar seçmek işinizi kolaylaştıracaktır. Her türlü kombininize uygun elbise, plaj kıyafetleri, etek, şort, tişört ve aksesuarları Marks & Spencer'da kolaylıkla bulabilirsiniz.

Kadınların tatile giderken yanlarına alabilecekleri ürünleri şöyle sıralayabiliriz:

Rahat bir elbise Birkaç adet parti elbisesi İki - üç adet etek, şort Üç - dört adet tişört Terlik veya sandalet Gece elbiselerine uygun bir ayakkabı ve çanta İç çamaşırı Gecelik ya da pijama İki adet mayo ya da bikini Plaj elbisesi, şapkası, çantası Güneş gözlüğü Plaj havlusu Güneş kremi Cilt bakım ve temizlik ürünleri Makyaj malzemeleri ve parfüm Şampuan, saç kremi, duş jeli Diş fırçası ve macunu Tarak ve toka Şarj aleti, saç kurutma makinesi, kulaklık, tablet, powerbank gibi elektronik aletler Kitap Düzenli kullanılan ilaçlar

Erkekler İçin Tatil Bavulunun Olmazsa Olmazı Nelerdir?

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi, tatil bavulunu hazırlarken gideceğiniz tatil türünü göz önünde bulundurmanız gerekir. Örneğin yoğun sportif faaliyetlerde bulunacağınız bir tatil planlıyorsanız, rahat ve uygun spor kıyafetler, ayakkabılar ve ekipmanlar işinizi görecektir. Bunun yanı sıra mavi tura çıkmak gibi daha çok huzur dolu ve sakin bir tatil düşünceniz varsa, yanınıza bol miktarda kitap alabilirsiniz. Tatil öncesinde hazırlığınızı yaparken şort, gömlek, tişört, mayo, güneş gözlüğü, şapka, ayakkabı ve daha pek çok ihtiyacınızı Marks & Spencer'da bulabilirsiniz.

Erkeklerin tatile çıkarken bavullarına alabilecekleri eşyalara değinecek olursak şöyle bir sıralama yapabiliriz:


Tişört, gömlek Şort ve pantolon Mayo İç çamaşırı Pijama Şapka Terlik, sandalet, ayakkabı İnce bir hırka, mont ya da kazak Bebek / çocuk şampuanı Biberon, suluk Emzik ve emzik saklama kabı Bebek bezi, bez değiştirme örtüsü Mama önlüğü, emzirme önlüğü, Mama, Mama kasesi, mama kaşığı, Pudra, pişik kremi, Bebek arabası, Bebek yastığı, çarşafı, Oyuncak, plaj oyuncakları, Deniz simidi, kolluk, Islak mendil, Masal kitapları, boyama kitapları, boya kalemleri

Tatilin Keyfi Evde Başlar

Tatilin keyfi, daha çıkmadan önce evde tatil bavulunu hazırlarken başlar. Siz de bu süreci en keyifli şekilde geçirmek istiyorsanız, tatile çıkmadan önce ihtiyacınız olan tüm ürünleri Marks & Spencer'da bulabilirsiniz. Tatil kıyafetleri, plaj kombinleri, aksesuarlar ve çok daha fazlasını içeren tatil alışverişi ihtiyaçlarınız Marks & Spencer'da sizleri bekliyor.

...devamını oku

Ürün Favorilerinize Eklendi

Ürün favoriler listenize eklendi, Favorilerim menüsünden görüntüleyebilirsiniz.

​Marka Mağazacılık A.Ş. Üyelik Sözleşmesi

İş bu Sözleşme, şirket merkezi Ünalan Mahallesi, Libadiye Caddesi, Emaar Square, F Blok No:82 F/10 Üsküdar/İstanbul/Türkiye /İstanbul adresinde mukim Marka Mağazacılık Anonim Şirketi (“Marka”) ile Müşteri Memnuniyet Programı üyesi (“Üye”) arasında aşağıdaki şartlarda akdedilmiştir.

Üye, ad, soyad, cep telefonu numarası, adres, e-mail, cinsiyet, doğum tarihi, iletişim izin bilgilerinden oluşan formun doldurulması sonrasında kayıt işlemi, elektronik ortamda gönderilen şifrenin ibrazı ile tamamlandığı andan itibaren işbu Sözleşme’de belirtilen şartlara uymak koşulu ile Sözleşme’nin tüm şartlarını kabul etmiş sayılacağını ve bu şartların kendisi için bağlayıcı olacağını kabul eder. Üyeliğin gerçekleşebilmesi için, cep telefonu numarası ile kayıt yapılması zorunludur. Üyeliğin sunduğu avantajlar, cep telefonu bilgisinin ibrazı ile yapılan alışverişlerde geçerlidir.

Sözleşme, üyelik şartlarını, gizlilik kurallarını, ve Kişisel Verilerinizin İşlenmesi ile ilgili bilgilendirmeleri içermektedir.

Üyelik Program şartları/ Koşulları;

1. Mülkiyeti Marka’ya ait olan Müşteri Memnuniyet Programı, üyelerine; Türkiye’de Marka tarafından temsil edilen Marks & Spencer; Gap ve Banana Republic mağazalarından ürün alımında, genel ve özel kampanyalarda, promosyonlarda, tanıtımlarda, puan kazandırmalarda, hediye çeki veya hediye verilmesinde, indirimlerde çeşitli avantajlar sağlamak amacıyla Marka Mağazacılık A.Ş. markalarının ortak üyelik programı olarak düzenlenmiştir.

2.    Program üyeliği hamiline düzenlenmiştir.
3.    Marka; telefon, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, e-posta, SMS, mektup, internet vb. kanallarla yapılacak genel veya özel avantajlar, ürün, hizmet tanıtımları, reklâm, pazar araştırması anketler ve diğer müşteri memnuniyeti uygulamaları sunmak amacına yönelik olarak programa üye olan müşterilere onay vermeleri halinde belirlenen vasıtalarla temasa geçer.
4.    Programa üye olanlara; pazarlama, reklam, bilgilendirme, indirim, tanıtım yapılması ve benzeri amaçlarla ticari elektronik ileti gönderilmesi ve bu bilgileri elektronik iletilerin gönderimini yapan 3.kişilerle ve Marka’nın iş ortakları ile paylaşılması amacıyla açıkça onayları talep edilmektedir. Bu onay talebine olumlu yanıt verilmesi halinde, yine üyelerin onayına göre taraflara e-posta ve/veya kısa mesaj (sms) olarak ticari elektronik iletiler gönderilmektedir. Üyeler diledikleri zaman bu e-postaları ya da kısa mesajları almamak için bilgilendirme listesinden çıkartılmayı talep edebilir veya taraflarına gönderilmiş olan e-postaların altında bulunan linke tıklayarak ya da kısa mesajların alt kısmında bulunan reddetme prosedürünü izleyerek bilgilendirme listesinden çıkabilirler.
5.    Birden fazla üyeliğe sahip olunması durumunda bu üyeliklerin sağladığı avantajlar, sadece bir üyelik için kullanılabilir, üyeliklerin avantajları toplanarak kullanılamaz.
6.    Marka tarafından sağlanan haklar, üyelik bilgilerinin eksiksiz, doğru ve güncel olması ve üyeliğin aktif olarak kullanılması ile mümkündür. Marka, bilgilerdeki eksiklik, hata veya benzer nedenlerden dolayı herhangi bir zamanda program üyeliğini iptal etme hakkına sahiptir.
7.    Marka, belirli sürelerde kullanılmayan puanları sıfırlama/silme hakkına sahiptir. Ayrıca puanlar her yıl aksi belirtilmediği sürece 1 Ocak akşamı ve/veya 1 Temmuz akşamı silinir. Marka herhangi bir bildirim yapmadan değişiklik yapma hakkını saklı tutmaktadır. Bilgilendirme: Puan Silme İşlemleri yapılırken 1 Ocak – 30 Haziran arası kazanılan puanlar bir sonraki yıl 1 Ocak akşamı, 1 Temmuz – 31 Aralık arası kazanılan puanlar, bir sonraki yılın 1 Temmuz akşamı silinir
8.    Üyeler, programın sağlamış olduğu üyelik imkanlarından faydalanabilmek için istenen bilgileri tam ve doğru olarak vermek ve herhangi bir değişiklik durumunda zamanında bildirim yapmak zorundadır.
9.    Marka dilediğinde bu üyeliği, bir banka, finansman kuruluşu v.b. ve Marka Mağazacılık A.Ş. ve Fiba Holding A.Ş., Fina Holding A.Ş. ve Grup şirketleri ve ortakları, iştiraklerine, iştirakçilerine, Marks & Spencer p.l.c şirketine devir edebilir, kullandırabilir veya başka programlarla birleştirebilir.
10.    Üye’nin kazanacağı, genel, özel kampanya , promosyon , puan, hediye çeki veya hediye, indirim gibi haklar ve kullanım şartları, Marka tarafından tek yanlı belirlenir. Burada belirtilen haklar ile ilgili tarafar arasında çıkabilecek ihtilaflarda Marka’nın kayıtları esas alınacaktır. Marka bu hakları istediği şekilde düzenleme, değiştirme ve geri alma hakkına sahiptir. Bu düzenleme, degisiklikler veya geri alma Marka tarafından uygun yöntemler ile duyurulduğu andan itibaren geçerli olur; tüm kampanyalar duyurulan şartlara tabidir.
11.    Kazanılan hakların kullanımı, üyeliğin mağazada güncel cep telefon numarası ile kayıt yapılması ve alışverişlerde üyeliğe kayıtlı olan cep telefonu numarasının ibraz edilmesiyle mümkündür.
12.    Alışverişe konu ürünlerin iadesinde, iade edilen ürün dolayısıyla Üye’ye verilen haklar geri alınır.
13.    Marka üyeliği, TC yasalarına uygun olarak telekomünikasyon hizmeti verme izni ve yetkisine sahip operatörler aracılığı ile temin edilen, kendi adına kayıt edilmiş cep telefon numarasına sahip ve Türkiye’de ikamet eden kişiler için geçerlidir.
14.    Üyelikte biriken puanlar veya ekstra haklar nakde çevrilemez; Başkasına devredilemez veya nakit yerine kullanılamaz.
15.    Üyeliğe tanımlı cep telefonu numarası hiçbir koşul altında değiştirilemez, güncellenemez. Üyenin cep telefonu numarası değiştiğinde, mevcut üyeliğinde kayıtlı bulunan cep telefonu numarası değiştirilemez, güncellenemez. Üye daha önce üyelik kaydı oluşturmadığı bu telefon numarası ile yeni bir üyelik oluşturması gerekir. Üyenin eski cep telefon numarası üzerinden oluşturulan üyeliğinden kazanılan hakları, yeni üyeliğe devir edilemez.
16.    Marka, üyelerin kazandığı hakları, kazanıldığı günde kullanılacağını garanti etmez.
17.    5TL ve üzerindeki değere denk gelen puanlar, Marka A.Ş. Mağazalarında üyenin sistemde bulunan cep telefonuna gönderilen şifrenin kasada kabul edilmesi ile harcanabilir. Kimlik ibrazı veya farklı yollar ile üyenin sahip olduğu 5TL ve üzerine denk gelen puanlar kullanılamaz. 5TL ve altı olan puanlar telefon numarası ibrazı ile kullanılabilir; üyenin cep telefonuna 5TL ve altına denk gelen puanların kullanımı için şifre gönderilmez. Kullanılan puanlardan Marka Mağazacılık A.Ş sorumlu değildir.
18.    Üyenin, Marks & Spencer; Gap ve Banana Republic mağazalarında yaptığı puan kazanım/kullanım işlem hareketleri ortak puan hesabında yansır.
19.    Üyeliğin, Üye tarafından elektronik ortamda gönderilen şifre ile sonlandırılması ile üye yukarıda belirtilen şartları peşinen kabul etmiş sayılır.
20.    Puan bilgilerini Türkiye’de Marka’ya ait Marks & Spencer, Gap ve Banana Republic mağazalarından ve ilgili markaların mobil aplikasyonlarında üye girişi yaparak öğrenmek mümkündür.


KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

“Üyelik Sözleşmesi” ile belirlenen amaç ve kapsam dışında da “Üye” olma aşamasında talep edilen ad-soyad, telefon numarası, e-posta adresi gibi bilgileri; yürürlükte bulunan mevzuatta öngörülen koşullara tabi şekilde ve gerektiğinde ek onayları ve açık rızaları almak suretiyle sms, e-posta, site içi bilgilendirmeler ve benzeri yöntemlerle, tanıtım ve bilgilendirme amaçlı iletişim faaliyetleri, araştırma, pazarlama faaliyetleri ve istatistikî analizler yapmak amacıyla veya gerektiğinde “Üye” ile temas kurmak için kullanabilir. Yine yürürlükte bulunan mevzuatta öngörülen koşullara tabi şekilde ve gerektiğinde ek onayları ve açık rızaları almak suretiyle kişisel veriler aynı zamanda Marka Mağazacılık A.Ş.'nin süreçlerini iyileştirme amaçlı araştırmalar yapmak, veri tabanı oluşturmak ve pazar araştırmaları yapmak için Marka Mağazacılık A.Ş.'nin işbirliği içinde olduğu yurt içi ve yurt dışında mukim firmalara aktarılabilir, bu firmalar tarafından işlenebilir ve kullanılabilir.

Diğer Hususlar;

Üyenin, üyelik kaydı yapması üyenin üyelik sözleşmesinde yer alan tüm maddeleri okuduğu ve üyelik sözleşmesinde yer alan maddeleri kabul ettiği anlamına gelir. İşbu Sözleşme, üyenin üye olması anında akdedilmiş ve karşılıklı olarak yürürlüğe girmiştir.

İşbu Sözleşmenin yorum ve uygulanmasından doğacak ihtilafların hallinde İstanbul Anadolu Mahkemeleri ve İcra Dairelerinin yetkili olduğu taraflarca kabul edilmiştir.