{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "" } }

Favoriler

SOSYAL SORUMLULUK

Türkiye’nin geleceği için önce insana yatırım ...


Topluma ve bireye hizmet amacıyla oluşturdukları kurumlarla bugüne kadar eğitim, sağlık ve kültür alanında yatırımlar gerçekleştiren Özyeğin Ailesi, çalışmalarını son dönemlerde özellikle eğitim üzerinde yoğunlaştırmış bulunuyor. Özyeğin Sosyal Yatırımları, toplumu oluşturan bireylerin potansiyellerini en üst noktaya taşımalarını sağlayacak, yaşam kalitelerini yükseltecek, erken yaşlarda başlayan ve üniversite eğitimine kadar uzanan geniş bir çerçevede ele alınan çalışmalarla ülkemizin toplumsal ve ekonomik gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyor.
Okuyan Bir Gelecek Hüsnü Özyeğin Vakfı AÇEV Özyeğin Üniversitesi

Okuyan Bir Gelecek Platformu (AÇEV desteğiyle)

Okuyan Bir Gelecek Platformu, videolar aracılığıyla farklı çocuk kitapları ve yayınevleriyle çocukları tanıştırmayı ve ebeveynlerin çocukların dil gelişimini destekleyecek şekilde onlara kitap okuma konusunda farkındalıklarını arttırmayı hedefliyor. Platform üzerinden yapılan bağışlar sayesinde ise, evinde kendisine ait çocuk kitabı olmayan binlerce çocuk resimli hikaye kitaplarıyla buluşuyor.

Çocuklara kitap okunması onların gelişimi için çok önemliyken, ülkemizde beş yaş altı çocukların % 71'inin evinde 3'ten az çocuk kitabı var ya da hiç kitap bulunmuyor.

Bu tablonun değişmesi ve daha fazla çocuğun kitaplarla buluşması için hayata geçen projede, AÇEV'in erken çocukluk uzmanlarının seçtiği nitelikli çocuk kitaplarına ünlü sanatçılar, uzmanlar ve yazarlar ses veriyor.

Okunan her kitapla birlikte, çocuklar yeni kelimeler öğreniyor. Dil ve düşünme becerileri gelişen çocuklar okuma yazma dönemine daha hazır hale geliyor.

Platform, videolar aracılığıyla kitapları daha fazla çocuğa ulaştırmayı hedefliyor. Platform üzerinden yapılan bağışlar sayesinde ise, kitaplara erişimi olmayan çocuklar bu imkana kavuşuyor.

Mağazalarımızda satılan her bir mini set ile evinde kendisine ait çocuk kitabı olmayan çocukları AÇEV'in “Okuyan Bir Gelecek” platformu vasıtasıyla kitap setleriyle buluşturuyoruz!

Ürün Favorilerinize Eklendi

Ürün favoriler listenize eklendi, Favorilerim menüsünden görüntüleyebilirsiniz.