{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "" } }
0

İşlem Rehberi

ÜYE OLMA ADIMLARI


www.marksandspencer.com.tr'ye üye olmak için sitemizin sağ üst köşesinde bulunan “KAYIT” butonuna tıklayınız.


Yönlendirileceğiniz Üyelik sayfasında Ad, Soyad, E-posta, Cep Telefonu, Şifre, Şifre Tekrar, Doğum Tarihi ve Cinsiyet bilgilerini eksiksiz doldurun.


Eğer kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız, “marksandspencer.com.tr gizlilik ilkeleri, kişisel verilerimin kullanım-işlenmesi ve tarafıma ticari elektronik iletiler gönderilmesi için burada belirtilen şartlarda izin veriyorum.” başlıklı kutucuğu işaretleyebilirsiniz.


“Üyelik Sözleşmesini okudum, onaylıyorum.” kutucuğunu işaretleyip “Üye Ol” butonuna tıklayarak üye olabilirsiniz.


Ana sayfanın sağ üst köşesinde yer alan “HESABIN” bölümünün üzerine tıkladığınızda açılan penceredeki Siparişlerin linkini kulanarak vermiş olduğunuz siparişler hakkındaki son durumu, sipariş tarihini, ürünleri, sipariş tutarını, teslimat ve fatura adresi gibi bilgileri görüntüleyebilirsiniz. Adres Defteri linkini kullanarak kayıtlı adreslerinize yenilerini ekleyebilir, mevcut adreslerinizi silebilir veya güncelleyebilirsiniz. Hesabına git linkini tıkladıktan sonra “profilim” linkini kullanarak üyelik bilgilerinizi güncelleyebilir, “şifremi değiştirmek istiyorum” linki ile de şifrenizi değiştirebilirsiniz.ÜYE GİRİŞ ADIMLARI


www.marksandspencer.com.tr adresine girin ve sağ üst köşedeki “GİRİŞ” linkine tıklayın.


Açılan bölümdeki “GİRİŞ YAP” başlığının altında bulunan alanlara, üyeliğinizi oluştururken kullandığınız e-posta adresinizi ve belirlediğiniz şifrenizi girin.


“Giriş Yap” butonuna basın.


Eğer şifrenizi unuttuysanız, e-posta adresinizi yazıp Şifremi Unuttum linkine tıklayın. Yeni şifre belirlemek için tarafınıza bir e-posta iletisi gönderilecektir. Gönderilen iletideki “Yeni şifre belirlemek için lütfen tıklayınız.” linkine tıklayınız. Marksandspencer.com.tr’de “Şifrenizi Değiştiriniz” adlı sayfaya yönlendirileceksiniz. İlgili sayfadaki “Yeni şifre” ve “Yeni şifre (tekrar)” alanlarına sitemize giriş yapmak için kullanacağınız yeni şifrenizi giriniz ve “GÖNDER” butonuna tıklayınız.ÜRÜN SATIN ALMA ADIMLARI


www.marksandspencer.com.tr adresine girip ürünlerimizi satın almaya başlayabilirsiniz.


Alışveriş yaparken seçtiğiniz ürünleri, renk ve beden tercihlerinizi yaparak, sepetinize “SEPETE EKLE” butonu ile ekleyebilirsiniz.


Sepetinize ürün eklediğinizde; website’mizin sağ alt bölümünde açılan pencerede “SEPETİN” alanındaki “ÖDEME YAP” ve “SEPETE GİT” adında iki buton gösterilir. Farklı bir ürün daha sepetinize eklemeyip, direkt satın alma yapmak istiyorsanız, “ÖDEME YAP” butonuna basıp ödeme sayfasına gidebilirsiniz. Dilerseniz sitemizin sağ üst bölümünde bulunan “SEPETİN” bölümünün üzerine geldiğinizde açılacak pencerede göreceğiniz “SEPETE GİT” butonuna tıklayarak da sepetinize erişebilirsiniz.


“SEPETİN” sayfasında adet kısmından ürününüzün adetini değiştirebilir, ürününüzün KDV dahil toplam tutarını görebilir veya sepetinizden ürünleri silebilirsiniz.


“ÖDEME YAP” butonuna tıkladığınızda eğer üye girişi yaptıysanız direkt olarak “ÖDEME” sayfasına yönlendirilirsiniz.


“ÖDEME YAP” butonuna tıkladığınız zaman üye girişi yapmadıysanız, “Giriş Yap - Üye Ol” sayfasına yönlendirilirsiniz. Mevcut bir hesabınız varsa “Giriş Yap” butonuna tıklayıp, “Üye Girişi Adımları ” bölümündeki talimatlar doğrultusunda sisteme giriş yapabilirsiniz. Üyeliğiniz olmadığı taktirde “Kayıt Ol” butonuna tıklayıp yeni bir üyelik oluşturabilirsiniz (bknz. “Üye Olma Adımları”). Bu adımlardaki işlemlerinizi tamamladıktan sonra “Ödeme” sayfasına yönlendirilirsiniz.


“ÖDEME” sayfasındaki “TESLİMAT ADRESİ” bölümünden siparişiniz ile ilgili teslimat seçeneklerini düzenleyebilirsiniz. Faturanızdaki adresin teslimat adresinizden farklı olmasını istiyorsanız, “Fatura Adresi Seçiniz” bölümünden farklı bir adres seçebilir, veya yeni bir adres girebilirsiniz. Siparişinizin faturasının doğru kesilebilmesi ve teslimatta problem yaşanmaması için fatura bilgilerinizin ve teslimat bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olduğundan emin olunuz.


Teslimat adresi ve fatura adresi bilgilerinizi girdikten sonra alışverişinizde kullanmak istediğiniz Kredi kartı veya Atm kartı bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir.


“ÖDEME” sayfasında fatura ve teslimat adresleri, sepetinizdeki ürünler ve miktarı, ödeme seçeneğinizin doğrulunu kontrol etmeniz; Ön Bilgilendirme Koşulları’nı, Diğer Ön Bilgilendirme Koşulları’nı ve Mesafeli Satış Sözleşmesi’ni okuyarak ilgili onay kutucuğunu işaretleyerek onaylamanız gerekmektedir.


Alışverişinizi tamamlamaya hazır olduğunuzda “SİPARİŞİ TAMAMLA” butonuna tıklayarak siparişinizi verebilirsiniz.


Ödeme için bilgilerinizi doğru girdiğinizde siparişinizin tamamlandığını belirten bir sayfa karşınıza gelecektir. Bu sayfada sipariş numaranız bulunmaktadır. Siparişiniz ile ilgili bilgiler aynı şekilde e-posta adresinize de gönderilmektedir.


“Siparişi Tamamla” butonu kullanılarak yapılan alışverişlerde; banka ya da M&S Eticaret Birimi gerekli durumlarda, siparişiniz ile ilgili onay alabilmek için kredi kartı sahibine, sistemlerinde kayıtlı bir telefon numarasından ve/ya e-posta adresinden ulaşması gerekebilir. Kredi kartı sahibine kayıtlı iletişim bilgilerinden ulaşılamaz ise siparişinizi kredi kartı sahibinin güvenliğini sağlamak amacı ile iptal edebilmektedir.


Siparişinizin banka tarafından onay alabilmesi için; bankanızda ve sitemizde kayıtlı kişisel iletişim bilgilerinizin güncellenmiş olması gerekmektedir.BİLGİLENDİRME


İşleminiz tamamlanmadan önce bilginize sunulacak mesafeli satış sözleşmesini altı ay süreyle sizin için saklayacağız. Satış tamamlandıktan sonra internet sitemiz üzerinden mesafeli satış sözleşmesine ulaşmanız mümkün olmayacaktır.


Siparişiniz tamamlanmadan önce girdiğiniz verilerin doğruluğunu kontrol edebilmeniz amacıyla sipariş özetiniz “ÖDEME” ekranında gösterilecektir. Bu aşamada siparişin tamamlanmasından önce üst bölümden sepetin istediğiniz aşamasına tıklayarak o aşamaya tekrar gidebilir ve değişiklik yapabilirsiniz. Sipariş vermekten vazgeçtiğiniz durumda dilerseniz sayfanın sol üst köşesinde bulunan M&S logosuna tıklayıp ana sayfamıza dönebilir, veya tarayıcı / uygulamamızdan çıkış yapabilirsiniz.


“Tüketici, şikâyetine ilişkin bir uyuşmazlık söz konusu olması hâlinde Tüketici Hakem Heyetlerine veya Tüketici Mahkemelerine başvurabilir. Tüketici hakem heyetlerinin, uyuşmazlıklara bakmakla görevli ve yetkili olmalarına ilişkin parasal sınırlar;


İlçe tüketici hakem heyetleri için üst parasal sınır, 2.200 Türk Lirası,


Büyükşehir statüsünde olan illerdeki il tüketici hakem heyetleri için parasal sınır, 2.200 Türk Lirası ile 3.300 Türk Lirası arası,


Büyükşehir statüsünde olmayan illerin merkezlerindeki il tüketici hakem heyetleri için üst parasal sınır, 3.300 Türk Lirası,


Büyükşehir statüsünde olmayan illere bağlı ilçelerdeki il tüketici hakem heyetleri için parasal sınır, 2.200 Türk Lirası ile 3.300 Türk Lirası arası olarak tespit edilmiştir.


Bu değerlerin üzerindeki uyuşmazlıklar için tüketici hakem heyetlerine değil, tüketici mahkemelerine başvuru yapılır. Yetkili merci, tüketicinin yerleşim yerinin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yer tüketici hakem heyeti ve tüketici mahkemeleridir.


Uyuşmazlık hâlinde ayrıca tahkim ve arabuluculuk gibi ülkemizde kabul edilen tüm alternatif uyuşmazlık çözüm yollarına başvurabilirsiniz. Alternatif uyuşmazlık çözüm yollarının daha hızlı, daha ekonomik ve daha etkin olduğu bilinmektedir. Bu çözüm yollarına başvurmak, hukuki çözüm yollarına başvurma hakkınızı ortadan kaldırmayacaktır.”