{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "" } }

Favoriler

İşlem Rehberi

ÜYE OLMA ADIMLARI


www.marksandspencer.com.tr'ye üye olmak için sitemizin sağ üst köşesinde bulunan “ÜYE OL” butonuna tıklayınız.


Yönlendirileceğiniz Üyelik sayfasında Ad, Soyad, E-posta, Şifre, Doğum Tarihi ve Cinsiyet bilgilerini eksiksiz doldurun.

Eğer kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız, “Bilgilendirme e- postalarını almak istiyorum.”  ve “Bilgilendirme SMS’lerini almak istiyorum.” başlıklı kutucukları işaretleyebilirsiniz.


“Gizlilik, Güvenlik Politikasını Okudum, kabul ediyorum.” kutucuğunu işaretleyip “Üye Ol” butonuna tıklayarak üyelik işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Ana sayfanın sağ üst köşesinde yer alan “HESABIM” bölümünün üzerine tıkladığınızda açılan penceredeki “SİPARİŞLERİM” linkini kullanarak vermiş olduğunuz siparişler hakkındaki son durumu, sipariş tarihini, ürünleri, sipariş tutarını, teslimat ve fatura adresi gibi bilgileri görüntüleyebilirsiniz. “ADRES DEFTERİ” linkini kullanarak kayıtlı adreslerinize yenilerini ekleyebilir, mevcut adreslerinizi silebilir veya güncelleyebilirsiniz. “HESABIM” linkini tıkladıktan sonra “PROFİLİM” linkini kullanarak üyelik bilgilerinizi güncelleyebilir, “ŞİFRE DEĞİŞTİR” linki ile de şifrenizi değiştirebilirsiniz.


ÜYE GİRİŞ ADIMLARI


www.marksandspencer.com.tr adresine girin ve sağ üst köşedeki “GİRİŞ YAP” linkine tıklayın.


Açılan bölümdeki “GİRİŞ YAP” başlığının altında bulunan alanlara, üyeliğinizi oluştururken kullandığınız e-posta adresinizi ve belirlediğiniz şifrenizi girin.

“GİRİŞ YAP” butonuna basın.


Eğer şifrenizi unuttuysanız, “ŞİFREMİ UNUTTUM” linkine tıklayın. Açılan pencerede ilgili alana e-posta adresinizi girerek “ŞİFRE YENİLEME LİNKİ GÖNDER” linkine tıklayın. Yeni şifre belirlemek için tarafınıza bir e-posta iletisi gönderilecektir. Gönderilen iletideki “YENİ ŞİFRE BELİRLEMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ” alanına tıklayınız. Marksandspencer.com.tr’de “Şifrenizi Değiştiriniz” adlı sayfaya yönlendirileceksiniz. İlgili sayfadaki “YENİ ŞİFRE” ve “YENİ ŞİFRE ( TEKRAR )” alanlarına sitemize giriş yapmak için kullanacağınız yeni şifrenizi giriniz ve “GÖNDER” butonuna tıklayınız.


ÜRÜN SATIN ALMA ADIMLARI


www.marksandspencer.com.tr adresine girip ürünlerimizi satın almaya başlayabilirsiniz.


Alışveriş yaparken seçtiğiniz ürünleri, renk ve beden tercihlerinizi yaparak, sepetinize “SEPETE EKLE” butonu ile ekleyebilirsiniz.


Sepetinize ürün eklediğinizde; websitemizin sağ alt bölümünde açılan pencerede “SEPETİN” alanındaki “SİPARİŞİ TAMAMLA” ve “SEPETE GİT” adında iki buton gösterilir. Farklı bir ürün daha sepetinize eklemeyip, direkt satın alma yapmak istiyorsanız, “SİPARİŞİ TAMAMLA” butonuna basıp ödeme sayfasına gidebilirsiniz. Dilerseniz sitemizin sağ üst bölümünde bulunan “SEPETİM” bölümünün üzerine geldiğinizde açılacak pencerede göreceğiniz “SEPETE GİT” butonuna tıklayarak da sepetinize erişebilirsiniz.

“SEPETİM” sayfasında adet kısmından ürününüzün adetini değiştirebilir, ürününüzün KDV dahil toplam tutarını görebilir veya sepetinizden ürünleri silebilirsiniz.

“SİPARİŞİ TAMAMLA” butonuna tıkladığınızda eğer üye girişi yaptıysanız direkt olarak “ÖDEME” sayfasına yönlendirilirsiniz.


“SİPARİŞİ TAMAMLA” butonuna tıkladığınız zaman üye girişi yapmadıysanız, “Giriş Yap - Üye Ol” sayfasına yönlendirilirsiniz. Mevcut bir hesabınız varsa “Giriş Yap” butonuna tıklayıp, “Üye Girişi Adımları ” bölümündeki talimatlar doğrultusunda sisteme giriş yapabilirsiniz. Üyeliğiniz olmadığı taktirde “ÜYE OL” butonuna tıklayıp yeni bir üyelik oluşturabilirsiniz (bknz. “Üye Olma Adımları”). Bu adımlardaki işlemlerinizi tamamladıktan sonra “Ödeme” sayfasına yönlendirilirsiniz.

“ÖDEME” sayfasındaki “TESLİMAT ADRESİ” bölümünden siparişiniz ile ilgili teslimat seçeneklerini düzenleyebilirsiniz. Faturanızdaki adresin teslimat adresinizden farklı olmasını istiyorsanız, “FATURA ADRESİ SEÇİNİZ” bölümünden farklı bir adres seçebilir, veya yeni bir adres girebilirsiniz. Siparişinizin faturasının doğru kesilebilmesi ve teslimatta problem yaşanmaması için fatura bilgilerinizin ve teslimat bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olduğundan emin olunuz.

Teslimat adresi ve fatura adresi bilgilerinizi girdikten sonra alışverişinizde kullanmak istediğiniz Kredi kartı veya Atm kartı bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir.

“ÖDEME” sayfasında fatura ve teslimat adresleri, sepetinizdeki ürünler ve miktarı, ödeme seçeneğinizin doğrulunu kontrol etmeniz; “Ön Bilgilendirme Koşulları’nı ve Uzaktan Satış Sözleşmesi’ni okudum ve kabul ediyorum.” kutucuğunu işaretlemeniz gerekmektedir.

Alışverişinizi tamamlamaya hazır olduğunuzda “SİPARİŞİ TAMAMLA” butonuna tıklayarak siparişinizi oluşturabilirsiniz.


Ödeme için bilgilerinizi doğru girdiğinizde siparişinizin tamamlandığını belirten bir sayfa karşınıza gelecektir. Bu sayfada sipariş numaranız bulunmaktadır. Siparişiniz ile ilgili bilgiler aynı şekilde e-posta adresinize de gönderilmektedir.

“Siparişi Tamamla” butonu kullanılarak yapılan alışverişlerde; banka ya da M&S E-ticaret Birimi gerekli durumlarda, siparişiniz ile ilgili onay alabilmek için kredi kartı sahibine, sistemlerinde kayıtlı bir telefon numarasından ve/ya e-posta adresinden ulaşması gerekebilir. Kredi kartı sahibine kayıtlı iletişim bilgilerinden ulaşılamaz ise siparişinizi kredi kartı sahibinin güvenliğini sağlamak amacı ile iptal edebilmektedir.

Siparişinizin banka tarafından onay alabilmesi için; bankanızda ve sitemizde kayıtlı kişisel iletişim bilgilerinizin güncellenmiş olması gerekmektedir.BİLGİLENDİRME


İşleminiz tamamlanmadan önce bilginize sunulacak Mesafeli Satış Sözleşmesi’ni altı ay süreyle sizin için saklayacağız. Satış tamamlandıktan sonra internet sitemiz üzerinden Mesafeli Satış Sözleşmesi’ne ulaşmanız mümkün olmayacaktır.

Siparişiniz tamamlanmadan önce girdiğiniz verilerin doğruluğunu kontrol edebilmeniz amacıyla sipariş özetiniz “ÖDEME” ekranında gösterilecektir. Bu aşamada siparişin tamamlanmasından önce üst bölümden sepetin istediğiniz aşamasına tıklayarak o aşamaya tekrar gidebilir ve değişiklik yapabilirsiniz. Sipariş vermekten vazgeçtiğiniz durumda dilerseniz sayfanın sol üst köşesinde bulunan M&S logosuna tıklayıp ana sayfamıza dönebilir, veya tarayıcı / uygulamamızdan çıkış yapabilirsiniz.


“Tüketici, şikâyetine ilişkin bir uyuşmazlık söz konusu olması hâlinde Tüketici Hakem Heyetlerine veya Tüketici Mahkemelerine başvurabilirsiniz.Tüketici hakem heyetlerinin, uyuşmazlıklara bakmakla görevli ve yetkili olmalarına ilişkin parasal sınırlar;


İlçe tüketici hakem heyetleri için üst parasal sınır, 2.200 Türk Lirası,


Büyükşehir statüsünde olan illerdeki il tüketici hakem heyetleri için parasal sınır, 2.200 Türk Lirası ile 3.300 Türk Lirası arası,


Büyükşehir statüsünde olmayan illerin merkezlerindeki il tüketici hakem heyetleri için üst parasal sınır, 3.300 Türk Lirası,


Büyükşehir statüsünde olmayan illere bağlı ilçelerdeki il tüketici hakem heyetleri için parasal sınır, 2.200 Türk Lirası ile 3.300 Türk Lirası arası olarak tespit edilmiştir.


Bu değerlerin üzerindeki uyuşmazlıklar için tüketici hakem heyetlerine değil, tüketici mahkemelerine başvuru yapılır. Yetkili merci, tüketicinin yerleşim yerinin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yer tüketici hakem heyeti ve tüketici mahkemeleridir.


Uyuşmazlık hâlinde ayrıca tahkim ve arabuluculuk gibi ülkemizde kabul edilen tüm alternatif uyuşmazlık çözüm yollarına başvurabilirsiniz. Alternatif uyuşmazlık çözüm yollarının daha hızlı, daha ekonomik ve daha etkin olduğu bilinmektedir. Bu çözüm yollarına başvurmak, hukuki çözüm yollarına başvurma hakkınızı ortadan kaldırmayacaktır.”Ürün Favorilerinize Eklendi

Ürün favoriler listenize eklendi, Favorilerim menüsünden görüntüleyebilirsiniz.