{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "" } }

Favoriler

Black Friday

ALIŞVERİŞE BAŞLA

Black Friday İndirimi ve Kampanyaları 2021

Black Friday, gitgide hayatımızda daha fazla duyduğumuz ve alıştığımız bir kavram haline geldi. Türkiye'de de Amerika, Kanada ve diğer Avrupa ülkelerinde olduğu gibi, Black Friday indirimleri beklenir oldu. Hal böyle olunca markalar ve mağazalar da bu durumu hem kendileri hem müşterileri için fırsata dönüştürme telaşı içinde. Herkes, ihtiyaç duyduğu ya da uzun süredir hayalini kurduğu kıyafet, aksesuar gibi ürünleri satın almak için takvimini çoktan kara cuma için işaretlemiş durumda! Marks & Spencer koleksiyonlarımızda, bu kapsamda iç çamaşırıpantolonçocuk giyimev dekorasyonu gibi birçok kategoride yüzünüzü güldürecek Black Friday kampanyaları yer alır.


Black Friday Ne Demek?

Black Friday kelime olarak bakıldığında "Kara cuma" anlamı taşır. Bugüne kara cuma adı verilmesinin nedeni ise 1960 senesine ve sonraki yıllara dayanır.

Black Friday Ne Zaman Yaşanıyor?

Black Friday günümüzde genellikle tek bir günle sınırlı kalmaz. Ancak başlangıcı olarak kabul edilen tarih, kasım ayının dördüncü perşembesinden sonraki cumayı işaret eder. Bu tarihin kış sezonu başına denk geliyor oluşu da alışveriş gönüllüleri için ayrı bir heyecan. Zira söz konusu tarihlerde sezon sonu indirimleri olmadığından, Black Friday indirimiyle tüketiciler adeta soluk alır. Bu yıl Black Frdiay 26 Kasım'da özel kampanyaları ile gerçekleşecek. Black Friday bu sene de 4 günlük bir indirim ve fırsat dönemi olacak.


Black Friday Hangi Mağazalarda Gerçekleşiyor?

Black Friday indirimleri Marks & Spencer'ın geniş ve etkileyici ürün seçkisinde birçok farklı kategoride kendini gösterir. Marks & Spencer olarak bu günü kara cuma yerine çılgın hafta sonu olarak yaşamanızı sağlamak üzere harekete geçeriz. İç çamaşırı, sütyen, etekelbiseeşofman, çocuk montları, manto, pijama, çorap gibi bir çok kategoride ürünler indirime girmekte... Kadın, erkek, genç, yaşlı ayırmadan 7'den 70'e tüm müşterilerimize benzersiz alışveriş deneyimi sunarız. İster kendi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz isterseniz sevdiklerinize, dostlarınıza hediye alışverişi yapabileceğiniz Çılgın Hafta Sonu günlerini, mükemmel fırsatlar elde ederek geçirmeniz en büyük isteğimiz. Black Friday döneminde hem mağazalarımızda fiziksel olarak hem de internet ortamında kahvenizi yudumlarken eşsiz ürünler yakalayabilir, gardırobunuza uygun fiyatlarla birçok farklı ürün ekleyebilirsiniz. 


Black Friday Döneminde Online Alışveriş Kolaylığı

Black Friday günlerinde, Marks & Spencer online alışverişte de mağazalarla aynı indirim oranları geçerli olacaktır. Ancak internet ortamında alışveriş yaparken sepetinizde ürünleri çok uzun süre tutma şansınız olmayabilir. Bu durumda sepetinizin sık sık güncellenmesi sonradan üzülmenizi engelleyecektir. Hatta satın alacağınızdan emin olduğunuz ürünlerde "hemen satın al" tuşuna basarak sipariş oluşturmanız sizin açınızdan daha faydalı olabilir. Bir diğer önemli konu ise indirim günleri başlamadan sitede detaylı ürün araştırması yapmanız. Birkaç gün önce sitemizi ziyaret ederek indirim günlerinde satın almayı planladığınız ürünleri veya yeni gelenleri inceleyip beğendiklerinizi ürün kodlarıyla not ederseniz, indirim başlar başlamaz onlara ulaşmanız kolay olacaktır. İndirimin tüm Türkiye'de aynı anda başlayacak olması nedeniyle stokların çabuk eriyebileceğini unutmamanız daha keyifli alışveriş yapmanıza ve arzu ettiğiniz ürünlere zahmetsizce kavuşmanıza olanak sağlar. 


Black Friday Günlerinde Akıllı Alışveriş Tüyoları

Black Friday indirimlerinden doğru alışveriş yöntemleriyle karlı çıkabilir, birçok yeni ürünü yaşamınıza dahil edebilirsiniz. Bunun için o dönemde hem ruhunuza hitap edecek hem de kullanacağınız ürünler seçmeniz önemli. Bunun için dikkatli gözlerle ürünlerimizi incelerseniz, gardırobunuz için değerli yatırımlar yapabilir, uzun süre kullanabileceğiniz birçok ürüne sahip olabilirsiniz. Black Friday indirimleri aracılığıyla hem kendinize, hem ailenize hem de sevdiklerinize ihtiyaç dahilinde ürünler satın alabilir ve aile bütçenize yarar sağlayabilirsiniz. 


  • Gardırobunuzu ve sevdiklerinizin gardıroplarını gözden geçirerek kullanmadığınız, eskiyen, size olumsuz anılarınızı hatırlatan ürünleri ayıklayarak öncelikle fazlalıklardan arınabilirsiniz. Böylelikle indirimleri yenilenmek olarak değerlendirebilir, kara cumayı beyaz sayfaya dönüştürebilirsiniz.
  • Öncelikli ihtiyaç listesi hazırlayabilirsiniz. Yeni iç çamaşırı, pijama ve gecelik takımları, palto, çocuklar için mont, atkı, eldiven, şapka öncelikleriniz arasında yer alabilir.
  • Uzun zamandır satın almak istediğiniz ama ertelediğiniz ürünleri listenize ekleyebilirsiniz. Bu bir ceket-etek takım, triko elbise, dantelli iç çamaşırı ya da kazak, eşiniz iç için gömlek olabilir.
  • Takviminizi kontrol edebilirsiniz. Yakın bir zamanda çıkma ihtimaliniz olan tatil, yılbaşı akşamı için özel programınız, sömestrde kayak seyahatiniz varsa bunlara yönelik alışveriş listesi oluşturabilir, indirimleri değerlendirebilirsiniz. 
  • Yakın zamanda almanız gereken bir hediye olup olmadığını düşünebilirsiniz. Annenizin doğum günü, yılbaşı hediyeleri, evlenme yıl dönümünüz, Sevgililer Günü gibi hediyelerinizi Black Friday kampanyaları aracılığıyla hazırlayabilirsiniz.
  • Küçük çocuklarınız ya da torunlarınız varsa çok çabuk büyüdüklerini ve sürekli olarak yeni ihtiyaçları oluştuğunu göz önünde bulundurarak onların gardıroplarına sevimli ve fonksiyonel ürünler ekleyebilirsiniz. 
  • Gardırobunuzun değerli ürün grubunda yer alan mont, kaban, palto, kazak ve benzeri kışlık giyim ürünlerini indirimlerden yararlanarak tamamlayabilirsiniz. 
  • Aksesuar, takı, makyaj ürünü ve benzeri temel ihtiyacınız olmayan ancak yaşamınıza değer ve keyif katan ürünleri Black Friday kampanyalarından destek alarak satın alabilirsiniz.
  • Black Friday günlerinde satın almak istediğiniz ürünler net olarak belliyse öncesinde, mağazada beden denemesi yapmanız ve tespit etmeniz indirim döneminde daha kolay alışveriş gerçekleştirmenize yarar sağlar. 


Siz de 2021 Black Friday indirimleri kapsamında Marks & Spencer'a gelerek veya bilgisayarınızın başında online alışveriş olanağı ile kendinize, eşinize, çocuklarınıza, annenize, babanıza ve tüm sevdiklerinize farklı kategorilere ait kaliteli, şık ve fonksiyonel ürünler satın alabilir, ihtiyaçlarınızı uygun fiyatlarla karşılamanın keyfini yaşayabilirsiniz. Mutlu ve sizi gülümsetecek bir alışveriş deneyimi ve uzun süre keyifle kullanacağınız ürünleri yaşamınıza dahil etmenizi dileriz. 


Ürün Favorilerinize Eklendi

Ürün favoriler listenize eklendi, Favorilerim menüsünden görüntüleyebilirsiniz.

​Marka Mağazacılık A.Ş. Üyelik Sözleşmesi

İş bu Sözleşme, şirket merkezi Ünalan Mahallesi, Libadiye Caddesi, Emaar Square, F Blok No:82 F/10 Üsküdar/İstanbul/Türkiye /İstanbul adresinde mukim Marka Mağazacılık Anonim Şirketi (“Marka”) ile Müşteri Memnuniyet Programı üyesi (“Üye”) arasında aşağıdaki şartlarda akdedilmiştir.

Üye, ad, soyad, cep telefonu numarası, adres, e-mail, cinsiyet, doğum tarihi, iletişim izin bilgilerinden oluşan formun doldurulması sonrasında kayıt işlemi, elektronik ortamda gönderilen şifrenin ibrazı ile tamamlandığı andan itibaren işbu Sözleşme’de belirtilen şartlara uymak koşulu ile Sözleşme’nin tüm şartlarını kabul etmiş sayılacağını ve bu şartların kendisi için bağlayıcı olacağını kabul eder. Üyeliğin gerçekleşebilmesi için, cep telefonu numarası ile kayıt yapılması zorunludur. Üyeliğin sunduğu avantajlar, cep telefonu bilgisinin ibrazı ile yapılan alışverişlerde geçerlidir.

Sözleşme, üyelik şartlarını, gizlilik kurallarını, ve Kişisel Verilerinizin İşlenmesi ile ilgili bilgilendirmeleri içermektedir.

Üyelik Program şartları/ Koşulları;

1. Mülkiyeti Marka’ya ait olan Müşteri Memnuniyet Programı, üyelerine; Türkiye’de Marka tarafından temsil edilen Marks & Spencer; Gap ve Banana Republic mağazalarından ürün alımında, genel ve özel kampanyalarda, promosyonlarda, tanıtımlarda, puan kazandırmalarda, hediye çeki veya hediye verilmesinde, indirimlerde çeşitli avantajlar sağlamak amacıyla Marka Mağazacılık A.Ş. markalarının ortak üyelik programı olarak düzenlenmiştir.

2.    Program üyeliği hamiline düzenlenmiştir.
3.    Marka; telefon, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, e-posta, SMS, mektup, internet vb. kanallarla yapılacak genel veya özel avantajlar, ürün, hizmet tanıtımları, reklâm, pazar araştırması anketler ve diğer müşteri memnuniyeti uygulamaları sunmak amacına yönelik olarak programa üye olan müşterilere onay vermeleri halinde belirlenen vasıtalarla temasa geçer.
4.    Programa üye olanlara; pazarlama, reklam, bilgilendirme, indirim, tanıtım yapılması ve benzeri amaçlarla ticari elektronik ileti gönderilmesi ve bu bilgileri elektronik iletilerin gönderimini yapan 3.kişilerle ve Marka’nın iş ortakları ile paylaşılması amacıyla açıkça onayları talep edilmektedir. Bu onay talebine olumlu yanıt verilmesi halinde, yine üyelerin onayına göre taraflara e-posta ve/veya kısa mesaj (sms) olarak ticari elektronik iletiler gönderilmektedir. Üyeler diledikleri zaman bu e-postaları ya da kısa mesajları almamak için bilgilendirme listesinden çıkartılmayı talep edebilir veya taraflarına gönderilmiş olan e-postaların altında bulunan linke tıklayarak ya da kısa mesajların alt kısmında bulunan reddetme prosedürünü izleyerek bilgilendirme listesinden çıkabilirler.
5.    Birden fazla üyeliğe sahip olunması durumunda bu üyeliklerin sağladığı avantajlar, sadece bir üyelik için kullanılabilir, üyeliklerin avantajları toplanarak kullanılamaz.
6.    Marka tarafından sağlanan haklar, üyelik bilgilerinin eksiksiz, doğru ve güncel olması ve üyeliğin aktif olarak kullanılması ile mümkündür. Marka, bilgilerdeki eksiklik, hata veya benzer nedenlerden dolayı herhangi bir zamanda program üyeliğini iptal etme hakkına sahiptir.
7.    Marka, belirli sürelerde kullanılmayan puanları sıfırlama/silme hakkına sahiptir. Ayrıca puanlar her yıl aksi belirtilmediği sürece 1 Ocak akşamı ve/veya 1 Temmuz akşamı silinir. Marka herhangi bir bildirim yapmadan değişiklik yapma hakkını saklı tutmaktadır. Bilgilendirme: Puan Silme İşlemleri yapılırken 1 Ocak – 30 Haziran arası kazanılan puanlar bir sonraki yıl 1 Ocak akşamı, 1 Temmuz – 31 Aralık arası kazanılan puanlar, bir sonraki yılın 1 Temmuz akşamı silinir
8.    Üyeler, programın sağlamış olduğu üyelik imkanlarından faydalanabilmek için istenen bilgileri tam ve doğru olarak vermek ve herhangi bir değişiklik durumunda zamanında bildirim yapmak zorundadır.
9.    Marka dilediğinde bu üyeliği, bir banka, finansman kuruluşu v.b. ve Marka Mağazacılık A.Ş. ve Fiba Holding A.Ş., Fina Holding A.Ş. ve Grup şirketleri ve ortakları, iştiraklerine, iştirakçilerine, Marks & Spencer p.l.c şirketine devir edebilir, kullandırabilir veya başka programlarla birleştirebilir.
10.    Üye’nin kazanacağı, genel, özel kampanya , promosyon , puan, hediye çeki veya hediye, indirim gibi haklar ve kullanım şartları, Marka tarafından tek yanlı belirlenir. Burada belirtilen haklar ile ilgili tarafar arasında çıkabilecek ihtilaflarda Marka’nın kayıtları esas alınacaktır. Marka bu hakları istediği şekilde düzenleme, değiştirme ve geri alma hakkına sahiptir. Bu düzenleme, degisiklikler veya geri alma Marka tarafından uygun yöntemler ile duyurulduğu andan itibaren geçerli olur; tüm kampanyalar duyurulan şartlara tabidir.
11.    Kazanılan hakların kullanımı, üyeliğin mağazada güncel cep telefon numarası ile kayıt yapılması ve alışverişlerde üyeliğe kayıtlı olan cep telefonu numarasının ibraz edilmesiyle mümkündür.
12.    Alışverişe konu ürünlerin iadesinde, iade edilen ürün dolayısıyla Üye’ye verilen haklar geri alınır.
13.    Marka üyeliği, TC yasalarına uygun olarak telekomünikasyon hizmeti verme izni ve yetkisine sahip operatörler aracılığı ile temin edilen, kendi adına kayıt edilmiş cep telefon numarasına sahip ve Türkiye’de ikamet eden kişiler için geçerlidir.
14.    Üyelikte biriken puanlar veya ekstra haklar nakde çevrilemez; Başkasına devredilemez veya nakit yerine kullanılamaz.
15.    Üyeliğe tanımlı cep telefonu numarası hiçbir koşul altında değiştirilemez, güncellenemez. Üyenin cep telefonu numarası değiştiğinde, mevcut üyeliğinde kayıtlı bulunan cep telefonu numarası değiştirilemez, güncellenemez. Üye daha önce üyelik kaydı oluşturmadığı bu telefon numarası ile yeni bir üyelik oluşturması gerekir. Üyenin eski cep telefon numarası üzerinden oluşturulan üyeliğinden kazanılan hakları, yeni üyeliğe devir edilemez.
16.    Marka, üyelerin kazandığı hakları, kazanıldığı günde kullanılacağını garanti etmez.
17.    5TL ve üzerindeki değere denk gelen puanlar, Marka A.Ş. Mağazalarında üyenin sistemde bulunan cep telefonuna gönderilen şifrenin kasada kabul edilmesi ile harcanabilir. Kimlik ibrazı veya farklı yollar ile üyenin sahip olduğu 5TL ve üzerine denk gelen puanlar kullanılamaz. 5TL ve altı olan puanlar telefon numarası ibrazı ile kullanılabilir; üyenin cep telefonuna 5TL ve altına denk gelen puanların kullanımı için şifre gönderilmez. Kullanılan puanlardan Marka Mağazacılık A.Ş sorumlu değildir.
18.    Üyenin, Marks & Spencer; Gap ve Banana Republic mağazalarında yaptığı puan kazanım/kullanım işlem hareketleri ortak puan hesabında yansır.
19.    Üyeliğin, Üye tarafından elektronik ortamda gönderilen şifre ile sonlandırılması ile üye yukarıda belirtilen şartları peşinen kabul etmiş sayılır.
20.    Puan bilgilerini Türkiye’de Marka’ya ait Marks & Spencer, Gap ve Banana Republic mağazalarından ve ilgili markaların mobil aplikasyonlarında üye girişi yaparak öğrenmek mümkündür.


KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

“Üyelik Sözleşmesi” ile belirlenen amaç ve kapsam dışında da “Üye” olma aşamasında talep edilen ad-soyad, telefon numarası, e-posta adresi gibi bilgileri; yürürlükte bulunan mevzuatta öngörülen koşullara tabi şekilde ve gerektiğinde ek onayları ve açık rızaları almak suretiyle sms, e-posta, site içi bilgilendirmeler ve benzeri yöntemlerle, tanıtım ve bilgilendirme amaçlı iletişim faaliyetleri, araştırma, pazarlama faaliyetleri ve istatistikî analizler yapmak amacıyla veya gerektiğinde “Üye” ile temas kurmak için kullanabilir. Yine yürürlükte bulunan mevzuatta öngörülen koşullara tabi şekilde ve gerektiğinde ek onayları ve açık rızaları almak suretiyle kişisel veriler aynı zamanda Marka Mağazacılık A.Ş.'nin süreçlerini iyileştirme amaçlı araştırmalar yapmak, veri tabanı oluşturmak ve pazar araştırmaları yapmak için Marka Mağazacılık A.Ş.'nin işbirliği içinde olduğu yurt içi ve yurt dışında mukim firmalara aktarılabilir, bu firmalar tarafından işlenebilir ve kullanılabilir.

Diğer Hususlar;

Üyenin, üyelik kaydı yapması üyenin üyelik sözleşmesinde yer alan tüm maddeleri okuduğu ve üyelik sözleşmesinde yer alan maddeleri kabul ettiği anlamına gelir. İşbu Sözleşme, üyenin üye olması anında akdedilmiş ve karşılıklı olarak yürürlüğe girmiştir.

İşbu Sözleşmenin yorum ve uygulanmasından doğacak ihtilafların hallinde İstanbul Anadolu Mahkemeleri ve İcra Dairelerinin yetkili olduğu taraflarca kabul edilmiştir.