{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "" } }

Favoriler

Black Friday İndirimi ve Kampanyaları

Black Friday, gitgide hayatımızda daha fazla duyduğumuz ve alıştığımız bir kavram haline geldi. Türkiye'de de Amerika, Kanada ve diğer Avrupa ülkelerinde olduğu gibi, Black Friday indirimleri beklenir oldu. Hal böyle olunca markalar ve mağazalar da bu durumu hem kendileri hem müşterileri için fırsata dönüştürme telaşı içinde. Herkes, ihtiyaç duyduğu ya da uzun süredir hayalini kurduğu kıyafet, aksesuar gibi ürünleri satın almak için takvimini çoktan kara cuma için işaretlemiş durumda! Marks & Spencer koleksiyonlarımızda, bu kapsamda iç çamaşırı, pantolon, çocuk giyim, ev dekorasyonu gibi birçok kategoride yüzünüzü güldürecek Black Friday kampanyaları yer alır.

Black Friday Ne Demek?

Black Friday kelime olarak bakıldığında "Kara cuma" anlamı taşır. Bugüne kara cuma adı verilmesinin nedeni ise 1960 senesine ve sonraki yıllara dayanır.

Black Friday Ne Zaman Yaşanıyor?

Black Friday günümüzde genellikle tek bir günle sınırlı kalmaz. Ancak başlangıcı olarak kabul edilen tarih, kasım ayının dördüncü perşembesinden sonraki cumayı işaret eder. Bu tarihin kış sezonu başına denk geliyor oluşu da alışveriş gönüllüleri için ayrı bir heyecan. Zira söz konusu tarihlerde sezon sonu indirimleri olmadığından, Black Friday indirimiyle tüketiciler adeta soluk alır. Bu yıl Kara Cuma'da yine özel kampanyalar gerçekleşecek. Black Friday indirim ve fırsat dönemi olacak.

Black Friday Hangi Mağazalarda Gerçekleşiyor?

Black Friday indirimleri Marks & Spencer'ın geniş ve etkileyici ürün seçkisinde birçok farklı kategoride kendini gösterir. Marks & Spencer olarak bu günü kara cuma yerine çılgın hafta sonu olarak yaşamanızı sağlamak üzere harekete geçeriz. İç çamaşırı, sütyen, etek, elbise, eşofman, çocuk montları, manto, pijama, çorap gibi bir çok kategoride ürünler indirime girmekte... Kadın, erkek, genç, yaşlı ayırmadan 7'den 70'e tüm müşterilerimize benzersiz alışveriş deneyimi sunarız. İster kendi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz isterseniz sevdiklerinize, dostlarınıza hediye alışverişi yapabileceğiniz Çılgın Hafta Sonu günlerini, mükemmel fırsatlar elde ederek geçirmeniz en büyük isteğimiz. Black Friday döneminde hem mağazalarımızda fiziksel olarak hem de internet ortamında kahvenizi yudumlarken eşsiz ürünler yakalayabilir, gardırobunuza uygun fiyatlarla birçok farklı ürün ekleyebilirsiniz.

Black Friday Döneminde Online Alışveriş Kolaylığı

Black Friday günlerinde, Marks & Spencer online alışverişte de mağazalarla aynı indirim oranları geçerli olacaktır. Ancak internet ortamında alışveriş yaparken sepetinizde ürünleri çok uzun süre tutma şansınız olmayabilir. Bu durumda sepetinizin sık sık güncellenmesi sonradan üzülmenizi engelleyecektir. Hatta satın alacağınızdan emin olduğunuz ürünlerde "hemen satın al" tuşuna basarak sipariş oluşturmanız sizin açınızdan daha faydalı olabilir. Bir diğer önemli konu ise indirim günleri başlamadan sitede detaylı ürün araştırması yapmanız. Birkaç gün önce sitemizi ziyaret ederek indirim günlerinde satın almayı planladığınız ürünleri veya yeni gelenleri inceleyip beğendiklerinizi ürün kodlarıyla not ederseniz, indirim başlar başlamaz onlara ulaşmanız kolay olacaktır. İndirimin tüm Türkiye'de aynı anda başlayacak olması nedeniyle stokların çabuk eriyebileceğini unutmamanız daha keyifli alışveriş yapmanıza ve arzu ettiğiniz ürünlere zahmetsizce kavuşmanıza olanak sağlar.

Black Friday Günlerinde Akıllı Alışveriş Tüyoları

  • *Gardırobunuzu ve sevdiklerinizin gardıroplarını gözden geçirerek kullanmadığınız, eskiyen, size olumsuz anılarınızı hatırlatan ürünleri ayıklayarak öncelikle fazlalıklardan arınabilirsiniz. Böylelikle indirimleri yenilenmek olarak değerlendirebilir, kara cumayı beyaz sayfaya dönüştürebilirsiniz.
  • *Öncelikli ihtiyaç listesi hazırlayabilirsiniz. Yeni iç çamaşırı, pijama ve gecelik takımları, palto, çocuklar için mont, atkı, eldiven, şapka öncelikleriniz arasında yer alabilir.
  • *Uzun zamandır satın almak istediğiniz ama ertelediğiniz ürünleri listenize ekleyebilirsiniz. Bu bir ceket-etek takım, triko elbise, dantelli iç çamaşırı ya da kazak, eşiniz iç için gömlek olabilir.
  • *Takviminizi kontrol edebilirsiniz. Yakın bir zamanda çıkma ihtimaliniz olan tatil, yılbaşı akşamı için özel programınız, sömestrde kayak seyahatiniz varsa bunlara yönelik alışveriş listesi oluşturabilir, indirimleri değerlendirebilirsiniz.
  • *Yakın zamanda almanız gereken bir hediye olup olmadığını düşünebilirsiniz. Annenizin doğum günü, yılbaşı hediyeleri, evlenme yıl dönümünüz, Sevgililer Günü gibi hediyelerinizi Black Friday kampanyaları aracılığıyla hazırlayabilirsiniz.
  • *Küçük çocuklarınız ya da torunlarınız varsa çok çabuk büyüdüklerini ve sürekli olarak yeni ihtiyaçları oluştuğunu göz önünde bulundurarak onların gardıroplarına sevimli ve fonksiyonel ürünler ekleyebilirsiniz.
  • *Gardırobunuzun değerli ürün grubunda yer alan mont, kaban, palto, kazak ve benzeri kışlık giyim ürünlerini indirimlerden yararlanarak tamamlayabilirsiniz.
  • *Aksesuar, takı, makyaj ürünü ve benzeri temel ihtiyacınız olmayan ancak yaşamınıza değer ve keyif katan ürünleri Black Friday kampanyalarından destek alarak satın alabilirsiniz.
  • *Black Friday günlerinde satın almak istediğiniz ürünler net olarak belliyse öncesinde, mağazada beden denemesi yapmanız ve tespit etmeniz indirim döneminde daha kolay alışveriş gerçekleştirmenize yarar sağlar.

Siz de Black Friday indirimleri kapsamında Marks & Spencer'a gelerek veya bilgisayarınızın başında online alışveriş olanağı ile kendinize, eşinize, çocuklarınıza, annenize, babanıza ve tüm sevdiklerinize farklı kategorilere ait kaliteli, şık ve fonksiyonel ürünler satın alabilir, ihtiyaçlarınızı uygun fiyatlarla karşılamanın keyfini yaşayabilirsiniz. Mutlu ve sizi gülümsetecek bir alışveriş deneyimi ve uzun süre keyifle kullanacağınız ürünleri yaşamınıza dahil etmenizi dileriz.            
Ürün Favorilerinize Eklendi

Ürün favoriler listenize eklendi, Favorilerim menüsünden görüntüleyebilirsiniz.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında, Marka Mağazacılık A.Ş. (“Marks and Spencer”) mağazalarından, www.marksandspencer.com.tr adresinden, (Marks and Spencer) mobil uygulaması veya çağrı merkezi üzerinden her zaman erişebileceğim aydınlatma metninde detaylı olarak açıklandığı şekilde mevcut veya ileride güncelleyeceğim kişisel verilerimin; (Marks and Spencer) nezdindeki üyeliğim ve alışverişlerime göre bana özel olanak ve teklifler sunulması, genel veya bana özel kişiselleştirilmiş kampanyalar, avantajlar, promosyonlar, reklamların oluşturulması, kampanya, yarışma, çekiliş ve diğer etkinliklerin düzenlenmesi, segmentasyon, profilleme, raporlama, pazarlama ve analiz çalışmalarının yapılması, Mobil Uygulama, Site veya diğer 3. taraf ortamlarında (Marks and Spencer)’a ait reklamların ve pazarlama/iletişim faaliyetlerinin (Mobil Uygulama ve Site’deki bildirimler, pop-up gösterimi, kişiye özel teklifler, kullanıcı ekranlarının özelleştirilmesi, anket vs.) yürütülmesi ile müşteri deneyimini iyileştirmeye yönelik çalışmaların yapılması amacıyla işlenmesine rıza veriyorum.