{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "" } }

Favoriler

SÜRDÜRÜLEBİLİR MODAYA OLAN YAKLAŞIMIMIZ

Ekolojik, ekonomik ve etik anlamda bilinçli üretimi ve tedarik zincirini içeren sürdürülebilir moda anlayışımız ile gelecek odaklı bir yaklaşım hedefliyoruz. Tasarımlarımızı üretirken doğaya zararları minimalize etme ve dönüştürülebilir tekstil ürünleri üretme, ekonomik anlamda da müşterilerimize ve üreticilerimize değer katan koleksiyonlar yaratmaya devam ediyoruz.

Organik Giyimde Pamuk ve Sürdürülebilir Moda Anlayışımız

Koleksiyonlarımızdaki pamuğun sürdürülebilir kaynaklardan elde edildiğini ve her zaman bu ilke ile devam edeceğimizi söylemekten gurur duyuyoruz. 2019'da bunu  Dünya üzerinde başaran ilk İngiliz perakende markası olduk. Better Cotton Initiative (BCI) ile ortaklığımız hakkında daha fazla bilgi edinin.

Sürdürülebilirlik Nedir?

Sürdürülebilir doğa için sürdürülebilir modayı tasarımlarımıza yansıtıyoruz.

BCI İle Ortak Çalışmalarımız

Better Cotton Initiative, pamuk üretimini, pamuk üretenleri ve çevreyi daha iyi bir hale getirmek için var. 2009'dan beri BCI ile ortaklaşa çalışarak, daha sürdürülebilir pamuk tedarik etme konusunda ön saflarda yer alıyoruz.

BCI neden bu kadar önemli?

Dünyanın her yerinde, daha sürdürülebilir pamuk yetiştiren çiftçiler, gerçek ekonominin, sosyal ve çevresel olarak sunduğu avantajlardan yararlanıyor ve bu değişiklikleri gerçekten hissetmeye başlıyorlar. BCI'ın etkisi olmadan bunların hiçbiri mümkün olamazdı. Marks & Spencer olarak belirli tasarımlarımızda BCI logosunu gördüğünüzde, pamuğun bu değerlerle elde edildiğine güvenebilirsiniz.

NASIL UYGULANIR?

Kullandığımız Better Cotton, Mass Balance sistemi yoluyla elde edilen farklı pamuk liflerinin bir karışımıdır, yani tek bir iplik tarladan bitmiş parçaya kadar izlenemezken, kumaş yine de daha sürdürülebilir kaynaklı olarak sınıflandırılır. Bu sistem, daha fazla çiftçinin ve işletmenin sürdürülebilir yöntemlere ve kumaşlara erişmesine olanak tanır. (Bu yöntem ,kesimler ve iplikler için geçerli değildir).

BUNLARI BİLİYOR  MUSUNUZ?

2020 yılı boyunca  % 100 sürdürülebilir kaynaklı pamuklu denim kumaşı bitirmek için %86 daha az su kullandık.

Organik pamuklu Bebek Giyim, Ev Tekstil ve İç Giyim Koleksiyonlarımız ile gezegenimize duyarlı tasarımları müşterilerimize sunduk.

Karbon nötr olmaktan ve  geri dönüştürülmüş kumaş kullanmaya kadar doğayı ve sürdürülebilir moda’yı  önemsediğimizi göstermek için daha da fazlasını yapmaya devam edeceğiz.

Ürün Favorilerinize Eklendi

Ürün favoriler listenize eklendi, Favorilerim menüsünden görüntüleyebilirsiniz.