{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "" } }

Favoriler


Doğru Pantolon Bedeni Nasıl Seçilir?

Pantolon alışverişlerinde beden ölçüsünü anlamak ilk başta zor gibi görünse de oldukça basit bir yöntemi vardır. Doğru kıyafet tercihi ile her ortamda en iyi şekilde görünebilmenin sırrı, en uygun beden ölçünüzü bilmektir. Aşağıdaki yöntemler dikkate alınarak üzerinize tam oturan kıyafetleri seçmeniz artık çok daha kolay.

THE ULTIMATE GUIDE TO WOMEN’S JEANS

From wide-leg to skinnies, straight-leg to flared styles, we reveal the hottest jeans of the season – and how to wear them

Pantolon Bel Genişliği Nasıl Ölçülür?

Kolunuzu dirsek kısmından bükün ve elinizi yumruk yapın. Yumruğundan dirseğe kadar olan kolunuzun alt kısmı fermuarı kapalı olan pantolonun bel kısmına tam oturmalıdır. Bu pratik adım sadece standart denim pantolonlar için kullanılabilir. Örneğin yüksek belli bir pantolonda kolunuz tam olarak sığmayabilir ve bu normaldir.

Boy Uzunluğu Nasıl Ölçülür?

Pantolonu paçalarından tutun ve kollarınızı olabildiğince açın. Eğer pantolonun ortası yani ağ kısmı tam olarak çenenizin altına denk geliyorsa pantolonun uzunluğu bacak boyunuza uygun demektir. Önemli nokta, pantolonun ortası tam olarak boyun hizasında çenenizin altına gelmelidir. Alışverişinizi kolaylaştıracak son püf nokta ise bir çok kadının esnek yapısı nedeniyle tercihi olan skinny pantolonlar. Pantolon acaba bacağımdan geçer mi diye düşünüyorsanız tek yapmanız gereken elinizi yumruk şeklinde sıkmak ve pantolonun paçası içerisinden geçirmek. Yumruğunuz kolayca geçiyorsa sorun yok demektir.

Erkek Pantolon Bel Ölçüsü Nasıl Alınır?™

Erkek pantolonlarındaki beden karmaşası herkesin başına mutlaka bir kere de olsa gelmiştir. Çünkü beden kısmına baktığınızda iki sayı görürsünüz.Bunun sebebi 1. sayının bel ölçüsünü, 2. sayının bacak boy ölçüsünü simgelemesidir. Bel genişliği için kemer kısmından tutarak ölçüm yapabilirsiniz. Bacak uzunluğu belirlemek için belden kalçaya ve ayak tabanına kadar olan uzunluk ölçülmelidir. Bacak uzunluğunun ölçüsü daima bel kısmı dikkate alınmadan pantolon paçasına kadar verilir.

ERKEK PANTOLON MODELLERİ

Kadın Pantolon Bel Ölçüsü Nasıl Alınır?

Kadın pantolon modellerinde ise, kesim, model ve kumaşına göre değişkenlik gösterebilir. Markamızdaki “Standart” kadın pantolon ölçüleri 168cm boyunda ve iç bacak uzunluğu 79cm olan bedenler için tanımlanmıştır. Beden yapınıza uygun en doğru pantolon seçimini, bel/karın ve kalça çevrenizi ölçerek kolayca öğrenebilirsiniz. Bel ve karın ölçüsünü, bel etrafında yatay olarak bağlanmadan, Kalça çevrenizi ise kalçanın en yüksek bölgesinin yatay olarak çevresi ölçülerek hesaplayabilirsiniz.

KADIN PANTOLON MODELLERİ

Ürün Favorilerinize Eklendi

Ürün favoriler listenize eklendi, Favorilerim menüsünden görüntüleyebilirsiniz.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında, Marka Mağazacılık A.Ş. (“Marks and Spencer”) mağazalarından, www.marksandspencer.com.tr adresinden, (Marks and Spencer) mobil uygulaması veya çağrı merkezi üzerinden her zaman erişebileceğim aydınlatma metninde detaylı olarak açıklandığı şekilde mevcut veya ileride güncelleyeceğim kişisel verilerimin; (Marks and Spencer) nezdindeki üyeliğim ve alışverişlerime göre bana özel olanak ve teklifler sunulması, genel veya bana özel kişiselleştirilmiş kampanyalar, avantajlar, promosyonlar, reklamların oluşturulması, kampanya, yarışma, çekiliş ve diğer etkinliklerin düzenlenmesi, segmentasyon, profilleme, raporlama, pazarlama ve analiz çalışmalarının yapılması, Mobil Uygulama, Site veya diğer 3. taraf ortamlarında (Marks and Spencer)’a ait reklamların ve pazarlama/iletişim faaliyetlerinin (Mobil Uygulama ve Site’deki bildirimler, pop-up gösterimi, kişiye özel teklifler, kullanıcı ekranlarının özelleştirilmesi, anket vs.) yürütülmesi ile müşteri deneyimini iyileştirmeye yönelik çalışmaların yapılması amacıyla işlenmesine rıza veriyorum.